قیمت آسانسور در سال 1400

اگر پیمانکار ساختمان هستید و یا قصد دارید به تازگی، ساختمان خود را به آسانسور تجهیز کنید، به طور حتم چند مساله برای شما حائز اهمیت است: کیفیت، ایمنی و قیمت تمام شده آسانسور تا با بودجه‌ای که برای اینکار در نظر گرفته‌اید، هم‌خوانی داشته باشد.

این مقاله که در هیئت تحریریه بازرگانی آسانسور کلمان تهیه شده است، تلاش می‌کند تمام فاکتورهایی که بر قیمت آسانسور تاثیرگذارند، لیست قیمت آسانسور های ایرانی و خارجی و سایر دانستنی‌های لازم در این باره را ارائه دهد تا شما بتوانید در انتخاب آسانسور تصمیم روشن‌تر و درست‌تری بگیرید. با ما همراه باشید.

 

چرا استفاده از آسانسورها ضروری شده است؟

این روزها، به ویژه اگر در کلان‌شهرها سکونت داشته باشید، به حضور آسانسورها در ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری عادت کرده‌اید و اگر ساختمانی به این وسایل خاص تجهیز نباشند، کمتر محبوب و مورد علاقه هستند.

به طور کل، دلایل حضور گسترده آسانسورها را می‌توان به عوامل متعددی مانند مساله افزایش سرعت در زندگی، افزایش ساختما‌ن‌سازی بیش از سه طبقه و مصوبه شورای شهرسازی مبنی بر لزوم آسانسور در ساختمان‌های مسکونی و اداری دانست. از طرفی وجود آسانسور در ساختمان‌ها، بر قیمت تمام شده ملک تاثیر مستقیم دارد و خریداران ساختمان‌های مسکونی و اداری، وجود آسانسور را یک گزینه ضروری در انتخاب آن ملک می‌دانند.

به این ترتیب افزایش تقاضا منجر به افزایش عرضه در بازار شده است، به طوری که هم‌اکنون علاوه بر افزایش شرکت‌های تولیدی آسانسور در ایران، مراکز فروش آسانسور نیز گسترده شده است و همین موضوع انتخاب آسانسور با کیفیت و مرغوب را دشوار می‌کند.  

لیست قیمت انواع آسانسور

چه فاکتورهایی بر قیمت آسانسور تاثیرگذار هستند؟

در سال‌های اخیر به ویژه از سال 1399، به دلیل تحولات بسیاری که در استاندارد ساخت و ساز و همچنین تغییرات گسترده در ساختمان‌سازی بوجود آمده، آسانسور تبدیل به یکی از تجهیزات اساسی و ضروری در هر ساختمان شده است. از طرفی، اهمیت وجود آسانسور در ساختمان‌های چند طبقه به ویژه آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی دوچندان است. به این ترتیب، با بالا رفتن تقاضا، قیمت آسانسور و قطعات آن بالا رفته است.

اما یکی دیگر از دلایل تاثیرگذار روی قیمت موتور آسانسور و دیگر قطعات، نوسانات ارزی و تغییرات قیمت دلار است؛ با توجه به آنکه بسیاری از قطعات از جمله موتور آسانسور وارداتی هستند، قیمت موتور آسانسور خواه یا ناخواه بالاتر خواهد رفت.

به طور حتم شما به عنوان یک پیمانکار می‌دانید که هزینه آسانسور هایی که برای مصارف خانگی استفاده می‌شوند با انواع تجاری و یا مواردی که برای برج‌ها استفاده می‌شود متفاوت است. این تفاوت در موارد مختلفی مشخص می‌شود که می‌توان آنها را در دو دسته موارد مربوط به ویژگی‌های آسانسور و ساختمان و عومال محیطی در نظر گرفت:

فاکتورهای ذاتی تاثیرگذار بر قیمت آسانسور

1- تعداد طبقات ساختمان: هر چه تعداد طبقات بیشتر باشد، توقف‌گاه آسانسور بیشتر است و به همان اندازه ظرفیت توان موتور آسانسور باید بیشتر شود که تاثیر مستقیمی بر قیمت دارد.

2- میزان تردد در آسانسور: به طور معمول تردد در ساختمان‌های تجاری و اداری بیشتر از ساختمان‌های مسکونی با تعداد واحدهای کم است، به همین علت ظرفیت کابین و موتور آسانسور در نوع اول، باید بیشتر انتخاب شود.

3- مشخصات ساختمان: هرچه ساختمان مجهزتر و لوکس‌تر باشد، به همان نسبت آسانسورها نیز باید دارای طراحی شکیل‌تر و خاص‌تر باشند و به این ترتیب، قیمت کابین آسانسور بالاتر خواهد رفت.

4- سرعت آسانسور: هرچه تجهیزات و قطعات آسانسور پیشرفته‌تر و با کیفیت‌تر باشد و موتور آن از انواعی باشد که سرعت مناسبی ایجاد می‌کند و لرزش و تکان کمتری دارد، قیمت آسانسور بالاتر خواهد رفت.

تجهیزات آسانسور

5- قطعات آسانسور: گرانترین قطعات آسانسور، موتور و کابین آسانسور است که توصیه می‌شود، بهترین بودجه ممکن برای خریداری آنها را در نظر بگیرید، چرا که نقش مهمی در ایمنی، سرعت و کارایی آسانسور دارند. در حال حاضر می‌توانید انواع موتورهای ایرانی مانند موتور آسانسور کوپل، بهران، الکو و وبر را با ظرفیت‌ها و انواع متفاوت تک سرعتی، دو سرعتی، گیربکس و گیرلس را خریداری کنید و یا به سراغ موتورهای خارجی مانند زیلابگ آلمانی، ساسی ایتالیایی و یا آکیش ترکیه‌ای بروید.

دیگر تجهیزاتی که در تهیه و خرید آسانسور ضروری هستند، موارد زیرند:

درب آسانسور: درب آسانسور را می‌توان در دو بخش طبقه‌بندی کرد: درب کابین آسانسور و درب طبقات. درب آسانسور معمولا از جنس فلزی تهیه می‌شوند و متعلقاتی دارند که در ادامه به آنها اشاره شده است. بسته به طراحی که روی درب آسانسور انجام می‌شود و جنس آنها، قیمت درب آسانسور تفاوت می‌کند.

سیم بکسل: سیم‌ بکسل آسانسور که اجزایی برای آویزان کردن کابین و وزنه‌های متعادل در آسانسور محسوب می‌شوند. در تهیه سیم بکسل‌ها توجه به نوع فولاد تهیه شده، ترکیب تک سیم‌های استفاده شده و مقطع آنها از اهمیت زیادی برخوردار است.

تراول کابل آسانسور: همانطور که از اسم این کابل‌ها برمی‌آید، انتقال‌دهنده فرمان‌های صادر شده از طبقات و شستی کابین آسانسور به تابلو فرمان هستند تا کابین آسانسور به درستی به محل مورد نظر فراخوانی شوند. تراول کابل آسانسور در جنس‌های مختلفی از حمله مسی، نیمه مسی و یا با روکش مسی ساخته می‌شوند و در اندازه‌های 12، 18، 20 و 24 رشته‌ای هستند.

ریل آسانسور: ریل آسانسور قطعاتی از جنس فلز هستند که به شکل T ساخته می‌شوند و کارکرد آنها هدایت کابین و وزنه تعادل در مسیر حرکت است.

همچنین در هنگام خریداری قطعات کامل آسانسور تجهیزات دیگری مانند انکودر، فتوسل، متعلقات درب و ریل مانند براکت ریل، پیچ و مهره، کمان مکانیکی، پیچ و مهره و لقمه پیچ، متعلقات راه‌اندازی مانند گاورنر، تابلو برق، شستی آسانسور و متعلقات مکانیکی مورد نیاز است.

 

فاکتورهای بیرونی موثر بر قیمت آسانسور

1- برند ایرانی و یا خارجی: به طور حتم خرید تولیدات ایرانی، قیمت پایین‌تری از قطعات آسانسوری است که در خارج از ایران تولید می‌شود. اما عواملی وجود دارند که قیمت تولیدات ایرانی و واردات قطعات و برندهای خارجی آسانسور را تغییر می‌دهد:

2- متاسفانه در سال‌های اخیر نوسانات ارز بسیار زیاد بوده و قیمت دلار تا حد زیادی افزایش یافته است، همین موضوع خرید قطعات و تجهیزات آسانسور خارجی را گرانتر از انواع ایرانی آن کرده است.

3- از طرفی، تحریم‌ها باعث شده است بسیاری از شرکت‌های خارجی، قطعات آسانسور را در اختیار واردکنندگان ایرانی قرار ندهند، در نتیجه روی قیمت‌ها تاثیر مستقیمی دارد. با این تفاسیر، بسته به اینکه چه برندی را برای خرید آسانسور انتخاب کنید، قیمت‌ها متفاوت خواهد بود.

آسانسور شیشه ای خانگی

مراکز خرید آسانسور باید چه صلاحیت‌هایی داشته باشند؟

در حال حاضر شما می‌توانید قطعات آسانسور را از مراکز خرید مختلفی که به صورت آنلاین و یا آفلاین فعالیت می‌کنند، خریداری کنید. اما با توجه به اینکه تعداد این مراکز زیاد شده است و متاسفانه بسیاری از آنها مجوزها و صلاحیت‌های لازم را ندارند، پیشنهاد می‌کنیم به موارد زیر در هنگام انتخاب مرکز خرید آسانسور دقت کنید:

1- مدارک و گواهی‌نامه‌های شرکتی که قصد خرید آسانسور از آن را دارید به دقت بررسی کنید و پرس و جوهای لازم را انجام دهید. برای اینکار می‌توانید رزومه شرکت، پرژه‌های نصب شده و مشترکین آنها را بررسی کنید و رضایت مشتریان آنها را بسنجید.

2- اگر از وب‌سایت خریداری می‌کنید، به طور حتم به وجود اینماد و نشان ملی ثبت رسانه‌های دیجیتال ثبت شده شرکت توجه کنید. عدم وجود این نشان‌ها، به معنای عدم اعتماد کامل به این شرکت‌هاست.

3- قبل از انجام خرید، به طور حتم با پشتیبانی تماس بگیرید، همه موارد در قیمت آسانسور را در نظر بگیرید، از ضمانت اجرایی شرکت برای محصول مطمئن شوید و سپس اقدام به خرید کنید.

مزایای خرید آسانسور از کلمان

بازرگانی آسانسور کلمان مفتخر است که در طول بیش از یک دهه فعالیت در حوزه فروش قطعات آسانسور، تمامی گواهی‌نامه‌های شرکتی را از سازمان‌های مربوطه و ذی‌صلاح اخذ کرده است، اینماد (نماد اعتماد الکترونیکی) و نشان ملی رسانه‌های دیجیتال را داراست و شما می‌توانید پیش از خرید از مشاوره و پشتیبانی ما بهره‌مند شوید. همچنین مزایای دیگری که ما داریم:

1- ضمانت اجرایی برای محصولات

2- قیمت پایین‌تر نسبت به دیگر رقبا

3- ارسال رایگان محصولات

فروش قطعات آسانسور

لیست قیمت آسانسور در کلمان

همانطور که در بخش فاکتورها و نکات خرید آسانسور اشاره شد، قیمت انواع آسانسور بسته به اینکه شما قصد خرید آسانسور خانگی، تجاری و اداری داشته باشید و چه قطعات و تجهیزاتی خریداری کنید، متفاوت است. اما ما در ادامه تلاش می‌کنیم قیمت حدودی از مهم‌ترین اجزای آسانسور که تفاوت قیمتی زیادی در نرخ نهایی قیمت آسانسور ایجاد می‌کند، اعلام کنیم:

قیمت موتور آسانسور از برندهای ایرانی تا خارجی بین 25 تا 100 میلیون تومان
قیمت کابین آسانسور استیل تا ام دی اف بین 16 تا 30 میلیون تومان
قیمت درب کابین آسانسور بین دو تا 11 میلیون تومان
قیمت درب طبقه آسانسور بین دو تا 8 میلیون تومان
قیمت ریل آسانسور ایرانی تا خارجی بین 500 هزار تومان تا دو میلیون تومان
قیمت شستی آسانسور بین 200 هزار تومان تا 1 میلیون تومان
قیمت سیم بکسل 10 متری با نمره سیم‌های مختلف بین 37 تا 67 هزار تومان
قیمت تراول کابل در جنس‌های مختلف بین 24 تا 61 هزار تومان
قیمت تراول کابل در جنس‌های مختلف بین 500 هزار تا دو میلیون تومان

آسانسور تجهیزات بسیار زیاد دیگری دارد که قیمت بسیاری از آنها زیر یک میلیون تومان است. اما مواردی که در بالا اشاره شد، به شما در تخمین نهایی قیمت آسانسور خانگی و یا تجاری، کمک زیادی خواهد کرد. اما در نهایت به شما توصیه می‌کنیم که قبل از هرگونه اقدام به خرید، از یک منبع آگاه راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. این موضوع فقط از جهت هزینه کردن برای خرید نیست، بلکه مساله بسیار مهم دیگر تامین کیفیت و امنیت جانی مسافران است.

امیدواریم این مقاله توانسته باشد راهنمای خرید آسانسور جامعی برای شما باشد تا بتوانید در هنگام بررسی قیمت خرید آسانسور، بهترین انتخاب را با در نظرگرفتن همه فاکتورهای لازم داشته باشید. همچنین برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید با پشتیبانی کلمان در تماس باشید تا با متخصصین این حوزه مشورت کنید.

پرداخت اینترنتی در کلمان

با توجه به اینکه بسیاری از قطعات آسانسور و به ویژه موتور آسانسور، قیمت بالایی دارند، یکی از نگرانی‌های مخاطبین، انجام پرداخت اینترنتی است. اما ما در بازرگانی آسانسور کلمان این اطمینان خاطر را می‌دهیم که درگاه پرداخت اینترنتی کلمان کاملا امن است و از مطمئن‌ترین سرویس‌ها پرداخت بهره می‌برد.

علاوه بر آن، پس از پرداخت، اطلاعات پیامکی آن برای شما ارسال می‌شود و پس از آماده سازی محصول، قطعات مورد نظر، به سرعت به محل خواسته شده، ارسال خواهد شد.

به این ترتیب شما می‌توانید از میان انواع موتور آسانسور گیربکس و گیرلسی که در کلمان ارائه می‌شود، با توجه به شرایط ساختمانی که دارید و مشاوره‌هایی که دریافت کرده‌اید، بهترین گزینه موجود را انتخاب کنید.

‫5/5 (5 امتیاز )