سیم بکسل آسانسور + اطلاعات کامل + قیمت

آسانسورهای کششی دارای قطعات بسیار زیادی هستند که هر کدام از آن‌ها وظیفه خاصی را در آسانسور ایفا می‌کنند. یکی از قطعات اصلی آسانسور، سیم بکسل آسانسور است که به کابین آسانسور و وزنه تعادل متصل می‌شود. این قطعه به آسانسور کمک می‌کند که در جهت عمودی چاله آسانسور بالا و پایین شود. آسانسور به وسیله این قطعه نیروی موتور آسانسور به راحتی بین طبقات جابه‌جا می‌شود. کیفیت و جنس سیم بکسل آسانسور اهمیت زیادی دارد؛ چرا که پارگی و فرسایش آن موجب سقوط کابین آسانسور می‌شود. انواع سیم بکسل آسانسور در آسانسورهای مختلفی نصب و پیاده‌سازی می‌شوند که هر کدام قادر به تحمل وزن خاصی می‌باشند. در ادامه این محتوا شما را با انواع سیم بکسل‌های آسانسور و ویژگی و مزایای آن‌ها بیشتر آشنا خواهیم کرد. بنایراین ما را تا بخش پایانی این محتوا همراهی بفرمایید. 

سیم بکسل چیست؟

در بیانی ساده و عمومی سیم بکسل آسانسور را می‌توان طناب کشسان و مقاومی دانست که نقش اصلی در معلق نگاه داشتن کابین و وزنه‌های تعادل را به عهده دارد. سیم بکسل آسانسور معمولا از جنس فولاد و چند رشته‌ای است و انتهای آن با قلاب سر بکسل به وزنه تعادل و کابین(یوک) وصل می‌شود. مسیر سیم بکسل هم از روی کابین شروع شده و با گذر از دور موتور و فلکه‌ی هرزگرد، به کادر وزنه وصل می‌شود.

پس همانطور که مشخص است اگر کابین آسانسور باید در طول مسیر عمودی به درستی معلق بماند و حرکت کند، باید سیم بکسل‌های آسانسور به درستی انتخاب شوند در نتیجه باید اطلاعات کافی و دقیقی از انواع سیم بکسل و عمر مفید سیم بکسل آسانسور داشته باشیم. ساختار سیم بکسل متشکل از دسته سیم‌هایی(Strand) است که حول هسته مرکزی(Core) که به آن مغزی هم می‌گویند، پیچیده می‌شوند. استرندها از پیچیدن چند رشته مفتول در همدیگر به وجود می‌آیند و حالت مارپیچی به سیم بکسل می‌دهند.

مغزی یا هسته سیم بکسل هم نقش مهمی در حفظ و نگهداری رشته‌های سیم بکسل به ویژه در هنگام وارد شدن فشار و بار زیاد دارد. جنس این مغزی‌ها معمولا از فولاد، الیاف طبیعی و یا کنف انتخاب می‌شود. مورد اول، استحکام بیشتر و مورد آخر قدرت کششی بیشتری دارد. با این حال، به طور معمول، مغزی سیم بکسل آسانسور را از جنس کنف می‌سازند. در این حالت، این نوع کنف‌ها انعطاف مناسبی دارند و هیچ نیرویی را متحمل نمی‌شوند.

کاربرد سیم بکسل چیست؟

سیم بکسل از قطعات اصلی آسانسور محسوب می‌شود؛ چرا که این قطعه وزنه تعادل آسانسور را به کابین متصل می‌کند. با چرخش سیم بکسل به دوره فلکه موتور و قرقره، آسانسور به حرکت در می‌آید. از این رو نبود این قطعه در آسانسور، عملکرد و کارکرد آسانسور را به طور کامل مختل می‌کند. سیم بکسل‌هایی که روغن سیم بکسل را به خوبی جذب می‌کنند کیفیت بهتری دارند. این مدل از کابل‌ها موجب حرکت بدون لرزش و کم صدای آسانسور می‌شوند و معمولاً سیم بکسل‌هایی که مغزی آن‌ها کنفی است چنین خاصیتی دارند.

مشخصات سیم بکسل

سیم بکسل‌های که امرزوه بر روی آسانسورها نصب می‌شوند، ویژگی و مشخصات خاصی دارند. هر کدام از سیم بکسل‌ها توانایی تحمل وزن مشخصی را دارند و در صورتی که وزنی بیش از تحمل وزن استانداردشان به آن‌ها وارد شود، پاره و یا خراب می‌شوند. سیم بکسل‌ها ترکیبی از فلز مقاوم و محکم فولاد با فلزات دیگر می‌باشد که توانایی تحمل وزن‌های سنگین را داشته باشد. بیش از 150 رشته سیم فولادی در هم تنیده می‌شوند تا یک سیم بکسل آسانسور شکل بگیرد. شاید فکر کنید که حالت و شکلی سخت دارد و به هیچ عنوان انعطاف ندارد. این سیم‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که انعطاف پذیر، محکم و در مقابل سایش مقاوم باشند. این قطعه با قرار گرفتن بر روی چرخ قرقره دچار سایش و ساییدگی می‌شود.

خاصیت چند رشته‌ای آن مانع بروز چنین مشکلی و همچنین از پارگی سریع سیم جلوگیری می‌شود. مهندسین آسانسور با مشاهده وضعیت رشته‌های سیم بکسل نسبت به تعمیر و یا تعویض آن تصمیم گیری می‌کنند. سیم بکسل آسانسور در اندازه و طول‌های مختلفی در دسترس می‌باشد که در ادامه شما را با انواع آن‌ها آشنا خواهیم ساخت. 

کشورهای تولید کننده سیم بکسل

امروزه کشورهای زیادی در دنیا وجود دارند که به تولید قطعات آسانسور می‌‎پردازند. کشور چین از جمله کشورهایی است که در این صنعت پا به میدان گذاشته است و اجناس با کیفیتی را روانه بازار می‌کند. کشورهای چین، آلمان، کره، کشورهای قاره آمریکا و غیر کشورهایی هستند که امروزه سیم بکسل اسانسور تولید می‌کنند. در حال حاضر بزرگترین تولید کننده سیم بکسل آسانسور کشور چین است. آلمان هم اولین کشوری است که شروع به تولید این قطعه از قطعات آسانسور زده است. ایران نیز جزء یکی از کشورهای تولید کننده سیم بکسل است؛ اما از نظر کیفیت با نمونه‌های خارجی قابل رقابت نیست. از جمله برندهای معروف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • Crosby  
 • bezabala 
 • vanbon  
 • veropr 
 • گوستاف ولف 

مزیت‌های استفاده از سیم بکسل

سیم بکسل دارای ویژگی‌ها و مزایای بسیار زیادی است که باعث استفاده زیاد از آن در آسانسور و همچنین سایر صنایع شده است. سه مزیت اصلی استفاده از سیم بکسل در آسانسور شامل موارد زیر است:

 • برخورداری سیم بکسل آسانسور از قدرت و انعطاف پذیری کافی برای کاری که نیاز به استفاده از آن باشد.
 • با توجه به ظاهر و ساختار موازی سیم بکسل آسانسور، در صورتی که یکی از رشته‌ها دچار پارگی و یا خرابی شود سیم بکسل از کار نمی‌افتد و به کار خود ادامه می‌دهد.
 • امکان محاسبه و پی بردن به برخی از ویژگی‌های سیم بکسل آسانسور از قبیل تعیین ظرفیت پایان عمر سیم بکسل آسانسور، درجه خستگی و خمش آسانسور که با افزایش خستگی رابطه مستقیم دارد. زیرا افزایش خستگی باعث پارگی سیم‌های خارجی و در نتیجه افزایش خطر سقوط آسانسور می‌شود. در این شرایط بهترین راه تعویض سیم بکسل آسانسور است.

قیمت سیم بکسل آسانسور

موضوع مهمی که درباره قیمت سیم بکسل آسانسور وجود دارد این است که شما باید خرید سیم بکسل آسانسور را به صورت متری انجام دهید. بنابراین قیمت سیم بکسل آسانسور نیز به صورت متری محاسبه می‎‌گردد. با توجه به اینکه قیمت سیم بکسل آسانسور به موارد زیادی بستگی دارد و اینکه نرخ ارز به صورت مداوم در حال افزایش است امکان تعیین و اعلام قطعی قیمتی واحد برای سیم بکسل آسانسور وجود ندارد.

به همین علت بسیاری از شرکت‌ها و افراد سودجو اقدام به فروش قطعات سیم بکسل آسانسور تقلبی به جای سیم بکسل اصل می‌کنند. همچنین برخی از این شرکت در سایت خود جداول و قیمت‌های غیر استاندارد و نامعتبری بارگذاری می‌کنند. بنابراین شما شاهد قیمت‌های متفاوتی در سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی مختلف هستید.

شما برای اطمینان از صحت قیمت‌ها باید ابتدا درباره معتبر بودن آن فروشگاه اطلاعات کافی کسب کنید. کلمان از جمله شرکت‌های معتبر و مطرح خرید و فروش آسانسور است که شما می‌توانید آسانسور مرغوب و سایر قطعات آن را از این شرکت خریداری کنید. در صورتی که قصد خرید روغن بکسل آسانسور باکیفیت دارید نیز می‌توانید با قیمتی بسیار باورنکردنی این روغن را فروشگاه کلمان تهیه نمایید.

معرفی روش‌های رایج ساخت سیم بکسل آسانسور

سیم بکسل آسانسور از تعدادی رشته و مفتول فولادی ریز تشکیل شده است که بر اساس تعداد آن‌ها ساختار سیم بکسل آسانسور ساخته می‌شود. به عنوان مثال سیم بکسل آسانسور 19*8 دارای نوزده مفتول فولادی ریز و هشت رشته است. مراحل ساخت سیم بکسل آسانسور به صورت زیر است:

 • گداخته شدن فولاد
 • انجام آزمایشاتی تخصصی جهت سنجیدن درصد کربن موجود در فولاد
 • پوشیده شدن و تحت کشش قرار گرفتن مفتول با درصد درستی از کربن
 • مرحله آبکاری برنج به منظور جلوگیری از فرسایش و زنگ زدگی سیم

روغن کاری سیم بکسل آسانسور چه اهمیتی دارد؟

برخی از دلایل اهمیت روغن کاری آسانسور شامل موارد زیر هستند:

 • حفاظت از سیم بکسل در برابر خوردگی حاصل از اصطکاک و زنگ زدگی
 • کاهش نیروی اصطکاک مفتول و رشته‌های سیم بکسل
 • افزایش طول عمر سیم بکسل

فروش سیم بکسل آسانسور

سیم بکسل از قطعات اصلی آسانسورهای کششی به حساب می‌آید. از این رو خرید این قطعه و نصب صحیح آن اهمیت زیادی دارد. بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی مشغول به فروش سیم بکسل آسانسور در اندازه و انواع مختلفی هستند. خرید چنین قطعه‌ای از آنلاین شاپ‌ها پیشنهاد نمی‌شود؛ چرا که ممکن است جنس قطعه خریداری شده با جنس قطعه‌ای که سفارش داده‌اید، مغایرت داشته باشد. همچنین در برخی موارد مشاهده شده است که کابل خریداری شده سالم نبوده است و فروشنده جنس را تعویض نمی‌کند. از این رو پیشنهاد می‌کنیم برای خرید این قطعه به سایت‌های معتبر فروش قطعات آسانسور نظیر سایت کلمان مراجعه نمایید.

بررسی انواع سیم بکسل آسانسور

انواع سیم بکسل اسانسور را می‌توان بر حسب جنس مفتول، نوع بافت سیم بکسل، مغزی سیم بکسل و یا تاب تقسیم بندی کرد. شما می‌توانید با مراجعه به بخش فروشگاهی سایت کلمان، سیم بکسل مورد نظرتان را خریداری نمایید.

انواع سیم بکسل از لحاظ مفتول سازنده

به جنس سیم‌ها، از انواع مختلف مفتولی است:

 • مفتول فولادی بدون روکش: فقط زمانی باید اقدام به خرید این نوع سیم بکسل‌‌ها کنید که از میزان زنگ‌زدگی پایین محیط مطمئن باشید، چرا که این نوع فلزها بدون روکش ساخته می‌شوند.
 • فولادی استیل: این نوع سیم بکسل‌ها مقاومت بسیار خوبی دربرار زنگ‌زدگی و دماهای بالا دارند و برای محیط‌های مرطوب و یا همیشه گرم مناسب‌اند.
 • فولادی گالوانیزه: این نوع سیم بکسل‌ها به طور معمول برای محیط‌هایی استفاده می‌شوند که میزان زنگ‌زدگی بسیار بالاست.

انواع سیم بکسل از لحاظ بافت

نحوه بافت رشته‌های سازنده سیم بکسل جهت جلوگیری از باز شدن سیم‌ها دور هسته بسیار مهم است. به طور معمول در صنعت ساخت اسانسور از دو بافت مخصوص Ordinary یا Lang برای سیم بکسل آسانسور استفاده می‌شود که هر دو نوع می‌توانند چپ‌پیچ یا راست‌پیچ باشند. با این حال بافت Ordinary متداول‌تر است.

همچنین این موضوع را به خاطر داشته باشید که سیم‌های بکسل در بافت‌های مختلف دیگری نیز ساخته می‌شوند:

 • بافت استاندارد: در این نوع سیم بکسل‌ها، مفتول‌ها همگی قطر یکسانی دارند و انعطاف‌پذیری سیم بکسل بالاست.
 • سیل: در این نوع سیم‌ها، قطر مفتول خارجی را بیشتر از مفتول داخلی می‌سازند تا مقاومت سایشی سیم بکسل بالاتر رود.
 • وارینگتون: در این نوع بافت، رشته مفتول‌هایی با قطر بزرگ‌تر و کوچک‌تر ساخته شده و به صورت یک درمیان سطح بیرونی سیم بکسل را تشکیل می‌دهند. مقاومت این نوع بافت از بافت سیل بیشتر است.
 • فیلر: در این مدل از کابل‌ها تمامی مفتول‌های به کار رفته در آن از نظر قطر مساوی هستند. سیم بکسل فیلر دارای فضاهای خالی است که بین ردیف بیرونی و درونی این کابل وجود دارد. این فضاهای خالی به وسیله مفتول‌های نازکی پر شده است که به آن‌ها فیلر گفته می‌شود.

انواع سیم بکسل از لحاظ سایز

سیم بکسل در سایزهای متداول ۶، ۶.۵، ۸، ۱۰ و ۱۱ میلی متر در آسانسورها استفاده می‌گردد. تا به اینجا تلاش کردیم مشخصات سیم بکسل اسانسور را به طور کلی بیان کنیم. اما به یاد داشته باشید که تولید هر سیم بکسلی نیاز به محاسبات ویژه‌ای دارد که همگی براساس فرمول‌های مشخصی انجام می‌شود و متخصصین اینکار را انجام می‌دهند. طبق این فرمول‌ها، محاسبه طول سیم بکسل آسانسور، وزن در هر متر و حداقل نیروی گسیختگی بر اساس محاسبات ویژه‌ای تهیه و اجرا می‌شود که در آن سایز سیم بکسل، وزن آن در هر متر و حداقل نیروی گسیختگی مشخص می‌شود و متناسب با آن، بافت و تاب رشته‌ها تعیین می‌شود تا برای آسانسورها با تعداد توقف‌های مختلف آماده شود.

مزایای استفاده از سیم بکسل فولادی

همانطور که می‌دانید بهترین نوع سیم بکسل، سیم بکسل‌های فولادی هستند. این مدل از سیم بکسل‌ها به دلیل داشتن کیفیت و مقاومت بالا نسبت به سایر سیم بکسل‌ها بیشتر استفاده می‌شوند. امروزه با گذشت تکنولوژی و صنعت آسانسور سیم بکسل‌های زیادی روانه بازار شده است؛ اما همچنان سیم بکسل فولادی حرف اول را می‌زند. این مدل از سیم بکسل‌ها اگر دچار پوسیدگی یا پارگی چند نخ از رشته‌های آن شود، سایر رشته‌ها همچنان قدرت حمل کابین آسانسور را دارند. طناب‌های الیاف مصنوعی تا حدودی عملکردی شبیه به کابل‌های فولادی دارند؛ اما بازهم به قدرتمندی آن‌ها نیستند. زمانی که این مدل از سیم بر روی چرخ بکسل شروع به چرخش می‌کند، دچار پیچیدگی نمی‌شود. سیم بکسل فولادی نسبت به سایر کابل‌ها کمتر دچار سایش و پوسیدگی می‌شود.

روغن کاری سیم بکسل اسانسور

روغن‌کاری سیم بکسل اسانسور، کاری ضروری است که باعث افزایش طول عمر سیم بکسل می‌شود و یکی از راه‌های نگهداری و مراقبت از سیم بکسل است. برای تهیه روغن سیم بکسل آسانسور به این نکته توجه داشته باشید که باید از روغن مخصوصی که برای سیم بکسل‌ها طراحی شده است، استفاده کنید. این روغن‌های مخصوص قابلیت نفوذ به داخل بافت سیم بکسل داشته و در نتیجه میزان ساییدگی و اصطکاک بین رشته‌های سیم بکسل را کاهش می‌دهد. روغنکاری مجدد سیم بکسل به عواملی همچون میزان بارگذاری، سایز، جنس، محیط کارکرد، آلودگی‌ها و... بستگی دارد.

قیمت سیم بکسل 6

سیم بکسل نمره 6 برای آسانسورهای با ظرفیت کم استفاده می‌شود. این مدل از سیم بکسل توانایی حمل بار زیادی را ندارد و برای آسانسورهای با ظرفیت بالا به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود. قیمت سیم بکسل نمره 6 آسانسور با توجه به نوع آن، روکش دار بودن یا نبودن آن و طول آن تعیین می‌شود. برای اطلاع از قیمت این مدل سیم بکسل حتما با ما تماس برقرار نمایید.

قیمت سیم بکسل 8

سیم بکسل نمره 8 به دو صورت روکش دار و بدون روکش در بازار یافت می‌‎شود. سیم بکسل‌هایی که دارای روکش هستند کمتر دچار پوسیدگی و زنگ زدگی می‌شوند؛ چرا که روکش کابل از اکسید آهن جلوگیری می‌کند. سیم بکسل 8 انواع و طرح‌های مختلفی دارد که قیمت آن‌ها متفاوت است. قیمت سیم بکسل نمره 8 براساس طول، ضخامت و نوع آن تعیین می‌شود. اگر قصد خرید این قطعه را دارید، می‌توانید با ما تماس برقرار نمایید.

قیمت سیم بکسل 10

آسانسورهایی که برای حمل مسافران تعداد زیادی به کار برده می‌شوند، معمولاً از سیم بکسل 10 بر روی آن‌ها نصب شده است. این مدل از سیم بکسل توانایی نگهداری و مهار بارهای سنگین آسانسور را به راحتی دارد و برای آسانسورهای با ظرفیت بالا نیز استفاده می‌شود. قیمت سیم بکسل نمره 10 به دلیل نوسانات ارزی و بازار متغیر است، برای اطلاع از قیمت این محصول با ما در تماس برقرار نمایید.

قلاب بکسل

منظور از قلاب بکسل، قلاب سر بکسل اسانسور(rope termination) است  که دو بخش دارد: قلاب و فنر. وظیفه اتصال سیم بکسل‌ها به کابین و وزنه تعادل با قلاب بکسل و یا قلاب سربکسل است که در دو نوع متقارن و نامتقارن هم ساخته می‌شود. این نکته هم باید اشاره شود که قلاب سربکسل باید به نحوی طراحی شود که حداقل در برابر 80 درصد باری که منجر به از هم گسیختگی سیم بکسل می‌شود، مقاومت کند.

قلاب بکسلنحوه نگهداری سیم بکسل آسانسور

به طور معمول از انبار سیم بکسل برای نگهداری آن استفاده می‌شود. این انبار باید تمیز، خشک و بدون رطوبت باشد و در مکانی قرار داشته باشد که سقف برای آن تعبیه شده باشد. همه این موارد به این علت است که احتمال زنگ‌زدگی برای سیم بکسل فولادی وجود نداشته باشد. اگر مجبورید از انبار سیم بکسل بدون سقف و در هوای آزاد استفاده کنید، روی سیم بکسل را به نحوی بپوشانید که احتمال آسیب و زنگ‌خوردگی برای آن وجود نداشته باشد.

همچنین در هنگام حمل سیم بکسل، باید طوری حمل شود که هیچ‌گونه آسیب فیزیکی به آن وارد نشود و در هنگام باز کردن، تاب خوردگی و یا گره‌خوردگی رخ ندهد. برای پیشگیری از هر‌گونه آسیب و خسارت احتمالی برای سیم بکسل اسانسور بهترین راه حل این است که هر چند وقت یکبار سیم بکسل آسانسور چک شود و تعمیر سیم بکسل آسانسور توسط افراد حرفه‌ای صورت گیرد.

طول عمر سیم بکسل آسانسور

زمانی که این قطعه را بر روی آسانسور نصب می‌کنید تا مدت‌ها نیاز به تعویض آن نیست؛ اما باید در این مدت زمان روغن کاری شود. طول عمر سیم بکسل‌های آسانسور بین 8 تا 10 سال و عوامل زیادی نظیر میزان استفاده و کشش آن بسیتگی دارد. اگر در زمان بازرسی این قطعه پوسیدگی، پارگی یا سایش مشاهده کردید سیم بکسل را به سرعت تعویض نمایید. در زمان خرید سیم بکسل آسانسور باید به نکات زیر توجه کنید.

خمشپارگی
مقاومتتغییر شکل
فشردگیچرخش
درجه حرارتپوسیدگی

نحوه نصب سیم بکسل در آسانسور

شاید تاکنون برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که، چگونه سیم بکسل‌های آسانسور را نصب می‌کنند؟ سیستم نصب سیم بکسل آسانسور به این صورت است که؛ در سیستم‌های یک به یک به وسیله سر بکسل‌ها بالای یوک متصل می‌شوند. وظیفه سر بکسل، یک اندازه کردن کشش بکسل‌ها توسط فنرها، لاستیک‌ها و گوه‌ها است. البته، این به معنای آن نیست که سر بکسل می‌تواند تمام متعادل سازی کشش سیم بکسل‌ها را بر عهده گیرد؛ بلکه استفاده از آن، به توزیع نیرو به صورت یکسان بین سیم بکسل‌ها کمک می‌کند. به صورت کلی، باید توجه داشته باشید که تنها نصب سیم بکسل کافی نیست و کشش سیم‌ها و یک اندازه کردن آن‌ها نیز باید به بهترین شکل تنظیم شود؛ زیرا امنیت آسانسور و مسافرین آن به این موضوع وابسته است.

اندازه هر سیم بکسل، به وسیله قطر نامی آن‌ها مشخص می‌شود. این قطر توسط شرکت سازنده سیم بکسل باید اعلام گردد؛ اما اگر قطر سیم بکسل مشخص نباشد می‌توان آن را به وسیله "کولیس" اندازه‌گیری کرد. این کار، باید از روش به خصوصی انجام گیرد و ترجیحا بهتر است این کار را به افراد متخصص واگذار کنید.

لیست قیمت سیم بکسل آسانسور

سیم بکسل‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن‌ها برای آسانسوری با ظرفیت مشخصی کاربرد دارند. قیمت هر کدام از این سیم بکسل‌ها متفاوت است و شما می‌توانید انواع انواع سیم بکسل آسانسور را با هر ضخامتی که دارد از مجموعه کلمان خریداری نمایید. در ادامه لیست قیمتی سیم بکسل‌های آسانسور را برای شما آروده‌ایم تا با قیمت این مدل از محصولات آسانسور بیشتر آشنا شوید. 

نوع سیم بکسلقیمت
سیم بکسل کنفی آلمانبه دلیل نوسانات ارزی برای اطلاع از قیمت‌ها تماس بگیرید
سیم بکسل کنف - فولاد گوستاولف آلمانبه دلیل نوسانات ارزی برای اطلاع از قیمت‌ها تماس بگیرید
سیم بکسل نمره 6  سیاه9600
سیم بکسل نمره 10 گوستاولف چین کنف 19*822500

بهترین برند سیم بکسل

سیم بکسل‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها توانایی نگهداری یه مقدار بار را دارند. در زمان خرید سیم بکسل باید تا آنجایی که می‌توانید یکی از با کیفیت‌ترین و بهترین سیم‌بکسل‌های بازار را خریداری کنید؛ اما بهترین برند سیم بکسل آسانسور چیست و چرا باید مرغوبیت آن در اولویت باشد. سیم بکسل وظیفه نگهداری کابین آسانسور را برعهده دارد و اگر سیم بکسل کیفیت خوبی نداشته باشد، موجب خطرات زیادی می‌شود. بنابراین باید در زمان خرید سیم بکسل، برندی را انتخاب کنید که از نظر کیفیت حرف اول را می‌زند. اجناس خارجی مطالباً از نظر کیفیت بهتر از اجناس داخلی هستند؛ از این رو بهتر است که برند سیم بکسل خارجی باشد؛ اما کدام برند خارجی بهترین برند سیم بکسل آسانسور است؟ در حال حاضر بهترین برند خارجی سیم بکسل، سیم بکسل گوستاوولف آلمان است. این قطعه آسانسور بر روی تمامی آسانسورها قابل نصب و پیاده سازی است. معمولاً مغزی سیم بکسل‌ها کنفی است یا فولادی از این رو در زمان خرید دقت کنید که کدام یک را انتخاب می‌کنید. سیم بکسل فولادی کیفیت و توانایی حمل بار زیادی را دارد. برای آسانسورهای سبک و کم ظرفیت می‌توان از سیم بکسل کنفی استفاده کرد. 

بررسی سیم بکسل گوستاولف آلمان

شرکت آلمانی گوستاولف آلمان به هنگام عرضه کالاهای خود، سرتیفیکتی را به همراه پلاک مخصوصی را بر روی کالاهای خود قرار می‌‍دهد. همچنین سطح استرند بیرونی این سیم بکسل به وسیله نواری سبز رنگ علامت گذاری شده است. سطح سیم بکسل گوستاولف اصل آلمان طلایی رنگ نیست بلکه خاکستری است و دارای نوار هم نمی‌باشد. از این رو در زمان خرید این قطعه دقت زیادی کنید؛ چرا که شرکت‌های چینی برای افزایش فروش خود از سرتیفیکیت‌های این شرکت آلمانی استفاده می‌کنند و اجناس تقلبی این مدل در بازار بسیار زیاد است. 

خرید سیم بکسل آسانسور

برای خرید سیم بکسل آسانسور می‌توانید از دو روش اقدام کنید: یا به صورت آفلاین و از طریق حضور در بازار لوازم و قطعات آسانسور می‌توانید اقدام به خرید کنید. در این حالت تلاش کنید قیمت سیم بکسل آسانسور را از فروشندگان مختلف جویا شوید و سیم بکسل آسانسور اصل و تقلبی را تشخیص دهید و سعی کنید از برندها و فروشندگان معتبر خریداری کنید.

راه دوم جستجوی قیمت آنلاین سیم بکسل از طریق اینترنت است. در این روش شما می‌توانید از فروشندگان مختلفی که فروش آنلاین سیم بکسل را دارند، با مقایسه انواع سیم بکسل و قیمت آنها به راحتی و با چند کلیک خرید سیم بکسل مناسب و مرغوب را تجربه کنید، در وبسایت فروشگاهی و تخصصی قطعات آسانسور کلمان می‌توانید به راحتی قیمت سیم بکسل های متفاوت را با دیک دیگر مقایسه کنید و مورد بررسی قرار دهید و همچنین در راستای انتخاب درست قطعات می‌توانید از کارشناسان کلمان مشاوره رایگان دریافت کنید.


ما در بازرگانی آسانسور کلمان افتخار این را داریم که انواع تجهیزات آسانسور اصل را با قیمت‌های مناسب ارائه دهیم. همچنین شما می‌توانید با پشتیبانی حرفه‌ای ما تماس بگیرید و همه سوالات خود را درباره خرید سیم بکسل آسانسور، قیمت و سایر تجهیزات جویا شوید.

جمع بندی

یکی از مهم‌ترین قطعاتی که در زمان نصب اسانسور باید بر روی آن نصب شود، سیم بکسل است. این قطعه وظیفه نگهداری کابین آسانسور را دارد و وجود این قطعه در آسانسور ضروری است. به هیچ عنوان نمی‌توان آسانسور گیربکسی یا گیرلسی را بدون داشتن این قطعه تجسم یا نصب کرد. کیفیت این قطعه باید بالا باشد تا از خطرات احتمالی آن جلوگیری کرد. در صورت پارگی یا پوسیدگی این قطعه کابین آسانسور به درون چاله آسانسور سقوط خواهد کرد. البته گاورنر آسانسور در این لحظه فعال می‌شود و از سقوط آسانسور جلوگیری می‌شود. سیم بکسل آسانسور باید به مرور و هر از چند وقت یکبار روغن کاری شود تا از پوسیدگی سریع آن جلوگیری شود. ما در این مقاله سعی بر این داشتیم شما را با یکی دیگر از قطعات اصلی آسانسور آشنا کنیم تا دلیل به کار رفتن این قطعه در آسانسور را دریابید.

سوالات متداول

از کجا سیم بکسل خریداری کنیم؟

خرید سیم بکسل یکی از پر اهمیت‌ترین مواردی است که باید به آن توجه زیادی شود. همچنین باید از جای معتبری این قطعه را خریداری کنید، کلمان بهترین سایت فروشگاهی لوازم آسانسور است که می‌توانید این قطعه را از وبسایتشان خریداری کنید. 

بهترین جنس سیم بکسل چیست؟

با توجه به ظرفیت آسانسور جنس سیم بکسلی که بیا داستفاده کنید نیز متفاوت است. به عنوان مثال برای آسانسورهای کم ظرفیت بهتر است سیم بکسل کنفی استفاده شود تا فولادی. بهترین جنس سیم بکسل، فولادی است؛ چرا که کیفیت و دوام خیلی بالایی دارد.مقالات مرتبط
  • کلمان

دیدگاه شما

ارسال دیدگاه

واتساپ
واتساپ
پاسخگوی سوالات شما هستیم